6 - 9 березня в м. Львові в найкращому конференц залі Львова — Леополіс Хол проходив регіональний семінар Глобального екологічного фонду для країн Східної та Південної Європи за участю міжнародних партнерів із 12-ти держав. Серед них – Болгарія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Грузія, Македонія, Молдова, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія та Україна.
З часів становлення України як незалежної держави ГЕФ надає істотну підтримку для реформування екологічного сектора України, продемонструвавши нові екологічні принципи і методології в галузі збереження біорізноманіття, інтегрованого управління водними ресурсами, економії енергії, поживних речовин, зміни клімату.
Застосування цих нових методів стало основою для розробки нової національної, розумної екологічної політики України, яка буде сумісною з основними міжнародними конвенціями і сприятиме сталому розвитку України незважаючи на економічні труднощі. ГЕФ за підтримки Світового банку реалізовує пілотні проекти сталого розвитку у напрямку екології, які сприятимуть покращенню всіх екологічних норм, вимог, збереженню довкілля, що у результаті значно покращить якість життя людей.
Міністерство екології та природних ресурсів (орган, що відповідає за співпрацю з ГЕФ) підтверджує важливість подальшого такого співробітництва для України. Як зазначив Міністр екології Остап Семерак, впровадження світових екологічних стандартів у різні сфери економіки пришвидшить шлях України до сталого розвитку: - «Світові екологічні стандарти мають поступово стати основою нової національної екологічної політики.»
Робота семінару включала зустрічі представників громадськості, консультації по Програмі малих грантів ГЕФ, надала можливість представникам країн Східної Європи, громадськості, ЗМІ ознайомитися з загальними підходами та правилами роботи ГЕФ, особливостями «зеленого фінансування», ролі партнерств в програмуванні та реалізації ініціатив.
У межах семінару координатори проектів Екологічного Фонду з різних країн обмінялися досвідом, обговорили процес інтеграції в рамках національної політики. Учасники мали змогу дізнатися про нові можливості, політику і процедури Глобального екологічного фонду, визначити пріоритети для наступного циклу проектів ГЕФ, включаючи можливості для фінансування програм "зеленої економіки".
У Львові міністр екології презентував учасникам проект із використання відновлювальної енергії на підприємствах ПАТ "Концерн Хлібпром" Львівський хлібозавод №5. Підприємство обрали пілотним проектом Глобального Екологічного Фонду для стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих і середніх підприємствах України. У межах проекту замінили старі газові пальники на хлібопекарських печах на енергоефективні, реконструювали систему стисненого повітря та систем водопостачання і постачання пари.
Реалізація цього комплексу заходів дозволила підприємству знизити енергоспоживання на 100 000 м3. Цікавими були виступи представників міжнародних конвенцій - Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, Рамкової конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, які підкреслили важливість співпраці між Конвенціями Ріо задля сталого розвитку. Окрема увага була приділена новим можливостям у розбудові спроможності партнерів ГЕФ.
І хоча програма семінару була дуже насиченою, вистачило часу й на розваги та спілкування.
Василь Кузьмич, голова РОГО “За чисте довкілля” разом з Рівненським етнічним колективом "Горинь" вже традиційно вітали високих гостей козацькими піснями.
Немає коментарів:
Дописати коментар