14 червня 2014 р.

МАЙДАН У ТРАВНІ 2014

Рівненська делегація Ярмарку Знань ПМГ ГЕФ побувала на Майдані в Києві, поклонилась Героям Небесної Сотні, відвідала намет нашого славного міста Рівне, поспівала щиро: СЛАВА УКРАЇНІ!

На фото: РІВНЯНИ - Учасники Ярмарку Знань ПМГ ПРООН-ГЕФ:
Рівненська обласна громадська організація "За чисте довкілля"
та Рівненський фольклорний ансамбль «Горинь»


ЯРМАРОК ЗНАНЬ


    20-21 травня 2014 р в Ботанічному саду (м. Київ) відбувся Ярмарок Знань ПМГ ПРООН-ГЕФ, в якому взяли участь  200 осіб - представники ООН і ПРООН в Україні, Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, представники освітніх закладів, 30 громадських організацій і підприємств - партнерів ГЕФ ПМГ з 8 областей України, серед них звісно - представники Рівненщини - голова Рівненської обласної громадської організації "За чисте довкілля" Василь Кузьмич та викладач Рівненського аграрного коледжу Стефанія Малимон.
    Під час Ярмарку Знань ПМГ ПРООН-ГЕФ гостей ярмарку зі своїми технологіями знайомили безпосередньо ті, хто впроваджував ці технології: партнери  ГЕФ ПМГ продемонстрували отриманий досвід на тематичних виставках-звітах, на майстер-класах та довели, що підтримка громад є не тільки можливою, але і надзвичайно важливою для змін та глобальної екологічної користі. 
    В Україні Програма малих грантів ПРООН-ГЕФ має вагомі результати завдяки використанню в роботі комплексного  підходу до сталого розвитку в чотирьох сферах: охорона навколишнього середовища, людський потенціал, боротьба з бідністю та розширення можливостей громад. Програма малих грантів ПРООН-ГЕФ, надаючи безоплатну фінансову допомогу різним ініціативам спільнот, сприяє ефективному та сталому використанню та управлінню енергетичними, земельними і водними ресурсами, біорізноманіття
    На тематичних виставках Ярмарку Знань  «Біорізноманіття», «Освіта в інтересах сталого розвитку», «Зміна клімату. Альтернативні джерела енергії», «Зелений туризм» розповсюджувались інформаційно-просвітницькі та наочні матеріали.

   Громадські організації - партнери мережі ПМГ ГЕФ в Україні, які працюють на локальному рівні, вже вкотре довели дієвість та практичне впровадження одного з основних принципів забезпечення сталого розвитку: «МІСЦЕВІ ДІЇ – ГЛОБАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ». Відповідно до цього принципу, найбільш дієвим способом вирішення глобальних екологічних проблем є залучення до цього процесу місцевих громад задля отримання безпосередніх результатів.
    За результатами учасники заходу підписали підписали Меморандум, в якому засвідчені наміри про подальше партнерство, співробітництво, обмін кращими практиками, досвідом як в рамках співпраці за Програмою малих грантів Глобального екологічного фонду, так і за її межами
    Меморандум підписали більше 50 організацій, в тому числі громадські організації, наукові інституції, загальноосвітні, середні та вищі навчальні заклади, підприємства та організації – партнери ПМГ ГЕФ. 

  Програма малих грантів продемонструвала цілеспрямовану та ефективну допомогу в реалізації на локальному рівні міжнародних конвенцій - про це учасники Ярмарку Знань звітували та ділилися міжнародним досвідом, зокрема результатами участі в останньому засіданні ЄЕК ООН «Освіта в інтересах сталого розвитку» в квітні цього року в Женеві.
Учасники мали змогу провести власний майстер-класу та взяти участь в майстер-класах інших учасників, таких як «Український оберіг з сухоцвіту» (Житомирщина), «Краплинка добробуту» (Луганщина), «Український рушник як мамина пісня з використанням техніки вишивки бісером та нитками» (Рівненщина)
та «Чарівний коштик з атласних стрічок» (Рівненщина), «Екосувенір» (Сумщина), «Вироби з солоного тіста» (Рівненщина), екогра «Зелений менеджер» (Києво-Могилянської академія та Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління), «Екоодяг з вторинної сировини» (Рівненщина).
Закінчився Ярмарок показом мод із вторинної сировини та врученням сертифікатів учасників екологічної гри «Зелений менеджер» під виконання народних пісень Рівненським фольклорним ансамблем «Горинь».